نوار آبیاری قطره ای پلی اتیلن| تیپ آبیاری قطره ای پلی اتیلن

یکی از روشهای آبیاری قطره ای که بیشتر برای کشت های ردیفی مورد استفاده قرار می گیرد، روش آبیاری نواری است. از این روش هم در مزارع و باغات و هم در گلخانه ها استفاده می شود. در این روش آبیاری قطره ای برای رساندن قطره آب به پای گیاه از نوار آبیاری قطره ای یا تیپ (tape) استفاده می شود.

- نوار آبیاری قطره ای پلی اتیلن  پلاک دار
- نوار آبیاری قطره ای پلی اتیلن  ساده
یکی از روشهای آبیاری قطره ای که بیشتر برای کشت های ردیفی مورد استفاده قرار می گیرد، روش آبیاری نواری است. از این روش هم در مزارع و باغات و هم در گلخانه ها استفاده می شود. در این روش آبیاری قطره ای برای رساندن قطره آب به پای گیاه از نوار آبیاری قطره ای یا تیپ (tape) استفاده می شود. نوار آبیاری تیپ به دو صورت درز دار یا زیپی و پلاک دار تولید می شود. نوار آبیاری پلاک دار دارای قطره چکان است، اما نوار تیپ آبیاری درزدار قطره چکان ندارد و به جای آن مسیری زیگزاگ (زیپ مانند) روی آن وجود دارد که فشار آب را گرفته و قطره آب از طریق درز موجود در نوار تیپ خارج می شود.


نوار های تیپ یکی از مهمترین قسمت های سیستم آبیاری قطره ای را تشکیل می دهند و در انواع پلاک دار و درز دار می باشند که در آن  آب بصورت قطره ای از آن خارج می شود و برای انواع کشت های ردیفی کاربرد دارند .


نوارهای آبیاری برای روش های مختلف آبیاری قطره ای (سطحی و زیرسطحی) و گیاهان مختلف، با تنوع بسیار زیادی از نظر ضخامت و فاصله بین قطره چکان ها یا درزها  تولید می شوند. اما پرمصرف ترین نوع آنها نوار آبیاری با ضخامت ۲۰۰ و ۱۵۰ میکرون با فواصل آبدهی ۱۰، ۲۰ و ۳۰ سانتی متر می باشد. معمولاً نوارهای آبیاری ایرانی از نوع درزدار و نوار های آبیاری خارجی از نوع پلاک دار می باشند.

سایر محصولات و اطلاعات لوله و دستگاه جوش پلی اتیلن