منهول پلی اتیلن

منهول پلی اتیلنReviewed by Jingermachine-admin on Oct 7Rating:

منهول پلی اتیلن

روتنگران پارسه تولید کننده منهول پلی اتیلن فابریک پلی اتیلن تا ارتفاع ۹مترمی باشد. منهول پلی اتیلن مخزنی فابریک ازجنس پلی اتیلن جهت فاضلاب پلی اتیلن درقطر ۱۰۰۰ و ۱۲۰۰ودرارتفاع ۱-۱٫۵-۲-۲٫۵-۳-۳٫۵-۴-۴٫۵-۵-۵٫۵ (متر) … تولید می شود.این منهولها دارای پله های رفت وآمد می باشندکه جهت لایروبی کار سهل ترانجام گردد. این منهولها جهت نصب شیرآلات درداخل آن نیزاستفاده میشود.(والو باکس)

منهول پلی اتیلن

آدم رو پلی اتیلن(منهول) گودالي است که تأسيسات زير زميني (مثل شبکه هاي فاضلاب، کابلهاي مخابراتي و …) را به سطح زمين متصل مي کند وتوسط آن امکان دسترسي به اين تأسيسات جهت هرگونه عمليات ميسر مي شود.
اين گودال بايد به اندازه کافي بزرگ باشد تا امکان حرکت يک انسان درون آن فراهم شود. مهمترين كاربرد آدم‌روها را مي‌توان ايجاد ايستگاههاي دسترسي به نقاط مختلف شبكه‌هاي جمع‌آوري و انتقال فاضلاب دانست كه امكان بازرسي خطوط، تهويه طبيعي و نيز تعمير و نگهداري خطوط فاضلاب را فراهم مي‌آورد. پر استفاده ترين نوع منهول، منهول هاي پلي اتيلني هستند که در کاربردهايي نظير موارد زير استفاده مي شوند:
ـ انتقال فاضلاب
ـ جمع آوري و انتقال آبهاي سطحي از مناطق آلوده
ـ استفاده در واحدهاي شيميايي
ـ تعمير و بازسازي منهول هاي فرسوده
ـ محافظت کننده شيرآلات
– دسترسی آسان به مسیر کابل‌های زیر زمین در سیستم‌های مخابراتی

۱-منهول های پلی اتیلن  روتنگران پارسه به دلیل سبکی وزن در عین مقاومت مکانیکی بالا مطابق  استاندارد ملی می باشد که سبب کاهش هزینه می گردد وبدین گونه جهت حمل ونقل و نصب نیازمند بکارگیری وسایل حمل ونقل سنگین (تریلروجرثقیل) نبوده و همین امر سبب کاهش هزینه و سرعت و سهولت و برتری نسبت به انواع مشابه منهول ها می گردد.
۲-با توجه به خواص شیمیایی پلی اتیلن ها که درمقابل واکنش با اسید و بازها دارای مقاومت بالایی هستند و گازهای اسیدی که جزء لاینفک شبکه های فاضلاب می باشد وهمین طور با توجه به اینکه احتمال وجود باز ها در شبکه های فاضلاب صنعتی وخاک اطراف منهول نیز هست انتخاب منهول های پلی اتیلن روتنگران می تواند گزینه مناسبی جهت افزایش طول عمر منهول های مورد استفاده گردد.
۳-یکی دیگراز برجسته ترین منهول های پلی اتیلن  شرکت روتنگران پارسه استفاده از بهترین روشهای آببندی جهت جلوگیری از ورود فاضلاب به آبهای زیرزمینی می باشد که این محصول را از سایر تولیدات مشابه متمایز می کند.
۴-منهول پلی اتیلن روتنگران پارسه بعلت داشتن خاصیت ضربه پذیری بالا ومقاومت در برابر زلزله وسایز نیروهای وارد شده و منحصر به خواص ضد شکنندگی به دلیل کیفیت بالای مواد اولیه مصرفی تنها گزینه قابل اطمینان موجود می باشد.
۴-منهول پلی اتیلن روتنگران پارسه دارای لایه داخلی صیقلی با رنگ روشن میباشد که با حداقل روشنایی فضای داخل منهول مشاهده میشود و جداره خارجی با رنگ تیره به دلیل مقاومت در برابر اشعه و عمر مفید بیشتر طبق استانداردهای جهانی میباشد.
۵-سطح صاف و منظم منهولهای پلی اتیلن روتنگران پارسه از چسبندگی آلاینده های محیطی جداره خارجی منهول جلوگیری میکند و خاصیت رسوب ناپذیری دارد و همچنین طراحی منحصر به فرد منهول پلی اتیلن روتنگران پارسه این امکان را برای مصرف کننده مهیا میکندکه طبق نیاز پروژه و به راحتی بتواند ورودی و خروجی را حتی در هنگام اجرا تعبیر کند.
۶-به دلیل سطح صیقلی پلی اتیلن  روتنگران پارسه برای منهول ها جهت جلوگیری از سرخوردگی و لغزندگی اقدام به روکش دار نمودن پله هایی با جنس پلی اتیلن و روکش آلومینیوم آجدار نموده است که علاوه بر یکپارچه بودن با بدنه خود منهول ها ایمنی واستاندارد را نیز رعایت نموده باشد.

فواید استفاده از منهول های پلی اتیلن:

  • نصب سریع و آسان سریعتراز بتنی و آجری
  • طول عمر بسیار بالا(۵۰ تا ۱۰۰ سال
  • صافی سطح و یکدست بودن فاضلابروها(Invert) که از انسداد در محل جلوگیری میکند
  • حمل و نقل آسان بدلیل سبکی وزن که باعث کاهش هزینه ها میگردد.
  • قیمت رقابتی تمام شده یک منهول کامل (خرید، نصب و اجرا)
  • جلوگیری از لانه گزینی حشرات و جانوران موذی در محل منهول
  • آ ب بندی فوق العاده خصوصا در قسمت کف و اتصالات جهت جلوگیری از نشت آب
  • ضایعات فوق العاده پایین بدلیل عدم شکستگی و تخریب
  • مقاومت بسیار بالا در مقابل زلزله در قیاس با منهولهای بتنی و خصوصا آجری