معرفی پلی اتیلن

معرفی پلی اتیلنReviewed by Jingermachine-admin on Dec 4Rating:

معرفی پلی اتیلن
مقدمه
پلی اتیلن از زمان پیدایش خود در سال ۱۹۳۳ تاکنون به یکی از شناخته شده ترین مواد ترموپلاستیکی در سرتاسر دنیا تبدیل شده است. تطبیق پذیری این ماده پلاستیکی منحصر به فرد از طریق کاربردهای متنوع این ماده اثبات شده است.کاربرد اولیه پلی اتیلن در زمان جنگ جهانی دوم بعنوان یک جایگزین برای پلاستیک در عایق الکتریکی بوده است. امروزه پلی اتیلن یکی از پرکاربردترین ترموپلاستیکها در سرتاسر دنیا شده است. رزینهای مدرن پلی اتیلن امروزه برای کاربردهای جدی تری مانند لوله های گاز و پروژه های فشار قوی انتقال اب ،فرایندهای دفن زباله، مخازن سوخت و دیگر کاربردهای مورد درخواست ساخته و طراحی میشوند.
کاربرد پلی اتیلن بعنوان ماده ای جهت تولید لوله برای اولین بار در اواسط دهه ۱۹۵۰ اتفاق افتاد. در امریکای شمالی ، کاربرد اصلی پلی اتیلن در مصارف صنعتی بود که بعدها در صنعت تولید نفت و گاز هم دنبال شد زیرا این صنایع نیاز به لوله ای سبک،مقاوم و انعطاف پذیر داشتند.موفقیت لوله پلی اتیلن در صنایع ذکرشده منجر به کاربرد این لوله ها در شبکه تقسیم گاز طبیعی شد، زیرا در این صنایع نیاز به لوله ای وجود داشت که در برابر خوردگی مقاوم باشد و بتواند گاز طبیعی را بدون نشت به منازل و صنایع مختلف برساند.براوردها نشان میدهد که حدودا ۹۵% از لوله گذاری های جدید در شبکه های توزیع گاز در امریکای شمالی برای قطرهای ۱۲ و یا قطرهای کوچکتر از جنس پلی اتیلن هستند.مزیتهای کاربرد لوله پلی اتیلن در صنایع ذکرشده منجر به کاربرد این لوله ها در تاسیسات لوله کشی مانند توزیع اب اشامیدنی ،لوله های معدنی و صنعتی ، شاهخطهای برق و دیگر کاربردهای جدی شده است.
ویژ گی های لوله پلی اتیلن
در هنگام انتخاب جنس لوله طراحان و پیمانکاران به دنبال ماده ای قابل اطمینان و مقرون به صرفه با کارایی طولانی مدت هستند. لوله های پلی اتیلن توپر در واقع یک راه حل بسیار مناسبی برای یک سری متنوعی از کاربردها مانند توزیع گاز طبیعی، اب و فاضلاب شهری ، معدن کاری، مصارف دریایی، محل های دفن زباله و کاربردهای مخابراتی و الکتریکی هستند.لوله پلی اتیلن جهت کاربرد در موقعیت هایی مانند سطح زمین، مدفون، شناورها و سطوح زیر دریا نیز مناسب هستند.یکی از مزیتهای کاربرد لوله پلی اتیلن در مقایسه با لوله های سنتی مقرون به صرفه بودن انها در رابطه با کاربرد تجهیزات و نیروی انسانی کمتر است.علاوه بر این، کاهش هزینه های نگه داری و طول عمر بیشتر لوله های پلی اتیلن انها را تبدیل به یک محصول رقابت