مشخصات لوله اسپیرال کاروگیت مسلح روتنگران

مشخصات لوله اسپیرال کاروگیت مسلح روتنگرانReviewed by Jingermachine-admin on Dec 10Rating:
خطوط فاضلاب فرسوده، بارندگی های شدید و زمین لرزه های مکرر همه و همه نیاز به یک تکنولوژی مبتکرانه جهت دفع مقادیر بالاتری از فاضلابها و پساب ناشی از بارندگی را بوجود می اورد. شرکت روتنگران پارسه لوله HDPE همراه با پروفیل تقویت کننده استیل در داخل لوله را جهت مصارف فاضلابی و سیستم های زهکشی زیر زمینی طراحی کرده است. این تکنولوژی مبتکرانه به تولیدکنندگان این امکان را میدهد که لوله های سایز بالا با وزن پایین و استحکام مکانیکی بالا را تولید کنند، در نتیجه حمل و نقل و جاگذاری لوله بسیار اسانتر خواهد بود. در این تکنولوژی ویژگی های پلی اتیلن مانند مقاومت در برابر خوردگی، وزن سبک، اصطکاک پایین، مقاومت در برابر مواد شیمیایی ، انعطاف پذیری و نصب اسان با خاصیت ضریب ارتجاعی استیل که 200 برابر ضریب ارتجاعی پلی اتیلن میباشد با یکدیگر ادغام میشود و محصولی منحصر به فرد را روانه بازار میکند.
لوله پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال مسلح از لایه پلی اتیلن اسپیرال شکل (مارپیچی) و یک لایه پروفیل استیل امگا شکل (V-شکل) تولید میشود. بنابراین لوله در مجموع از یک لایه داخلی از جنس پلی اتیلن، یک دیواره خارجی دارای ساختار کاروگیتی از جنس پلی اتیلن و قسمت هسته ای لوله متشکل از نوار فولادی گالوانیزه کاور شده با چسب پایه پلی اتیلن است که همین هسته مرکزی پیوند بین دیواره داخلی و دیواره خارجی لوله را امکان پذیر میسازد. این ساختار هدفمند عملکرد لوله را در مقایسه با سایر لوله های موجود در بازار از جنس بتنی، فایبرگلاس و چدنی تا حد زیادی افزایش میدهد. حضور استیل در ساختار لوله فواید بسیاری را بهمراه دارد بطوریکه مقاومت لوله در برابر فشار تا 20 KN/m2 افزایش میدهد.چنین مقاومت فشاری در دیگر لوله های ترموپلاستیکی بی مانند است. لوله پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال مسلح در برابر بار سنگین تغییر شکل نمیدهد .
لوله های کاروگیت اسپیرال مسلح روتنگران با قطر اسمی/ قطر داخلی از 1000 تا 2400 میلیمتر همواره مورد توجه شرکتهای ساختمانی و طراحان و پیمانکاران عزیز قرار گرفته است. زیرا این لوله در بسیاری از موارد به آسانی نیازهای پروژه را برطرف میسازد.

دانلود مقاله

تاریخ درج : 1394/10/07