لوله کاروگیت ، قیمت لوله کاروگیت

لوله کاروگیت

روتنگران پارسه بزرگترین تولید کننده لوله های کاروگیت،این لوله ها را جهت مصارف فاضلاب (صنعتی و شهری) زهکشی انتقال سیالات تولید و عرضه مینماید.
همانطور که از نام لوله دوجداره کاروگیت مشخص است این لوله ها دو لایه است و هر دو لایه از مواد پلی اتیلن هستند و باید پایه مواد پلی اتیلن آنها از مواد پلی اتیلن و با فرمولاسیون کاملا همگن باشد و این هماهنگی در جزئیات به این دلیل است که لایه های لوله کاروگیت در دو اکسترودر مجزا از هم اکسترود تولید می شوند و در نهایت در بخش کاروگیتور خط تولید لوله به یکدیگر جوش می شوند و برای داشتن نقاط جوشی مستحکم و قابل اطمینان باید مواد پلی اتیلن همگن باشند.به عنوان مثال نمیتوان برای لایه ی بیرونی از مواد نچرال پلی اتیلن کارخانه مارون و برای لایه داخلی از مواد سفید پلی اتیلن کارخانه شازند استفاده نمود و باید در مقابل اشعه ماورا بنفش مقاومت داشته و به رنگ مشکی باشد و برای رسیدن به رنگ مشکی در لایه بیرون لوله دوجداره کاروگیت از مواد مستربچ مشکی با پایه پلی اتیلن استفاده می شود.
مواد لوله پلی اتیلن کاروگیت در لایه داخلی نیز باید سفید باشد و بوسیله مستربچ رنگی گردد و این کار به دلیل الزام استاندارد تولید لوله های کاروگیت است که لایه داخلی باید به رنگ روشن باشد تا در ویدئومتری ها دوربین ها کارایی لازم را داشته باشند و داخل لوله روشن و قابل دیدن باشد.
لوله های کاروگیت به رنگ مشکی با داخل زرد یا آبی تولید میشوند.

لوله های دوجداره پلی اتیلن:

لوله های دوجداره پلی اتیلن روتنگران پارسه براساس فشارداخلی حداکثر تا 1.5باروتحمل فشارخارجی ناشی ازوزن خاک و یا بارهای ترافیکی میباشد،میزان حداکثر فشار خارجی براساس عمق دفن این لوله ها و نیز وجود یا عدم وجود بارهای ترافیکی محاسبه میگردد.فشار خارجی اعمال شده بایستی بصورت یکنواخت به دورتادور لوله وارد گردد تا ازدو پهن شدن آن جلوگیری بعمل آیدلذا نحوه بسترسازی و نوع خاک و نیز تراکم دهی خاک اطراف (Backfill)عامل بسیارمهمی درراندمان بهترلوله ها وعمر طولانی مدت آنها خواهد داشت.
انواع لوله های دوجداره جهت انتقال فاضلاب و سیالات بدون فشار داخلی طراحی و ساخته شده است.این نوع از لوله پلی اتیلن توانایی تحمل فشار خارجی بسیار بالایی دارد و به دلیل دارا بودن این مزیت ممتاز در صنایع دیگر نیز این این لوله ها استفاده می نمایند به عنوان مثال از لوله های اسپیرال پلی اتیلن در پل سازی و راه سازی بسیار استفاده می کنند.
لوله های دوجداره پلی اتیلن غالبا لوله های دوجداره کاروگیت و لوله های اسپیرال هستند که تکنولوژی تولید آنها تنها تفاوت در غالب می باشد.
[foogallery id=”2528″]

لوله های کاروگیت:

لوله های کاروگیت تولید شده توسط شرکت روتنگران پارسه بااستفاده ازمواد نو (material)و خود رنگ (جهت دیواره خارجی یا کاروگیت) و از مواد PE80 تولید میگردند. این لوله ها در سایزهای با قطر داخلی 160 ،200 ،250 ،300 ،400 ،500 ،600 و 800 میلی متر قابل عرضه میباشند.لوله های کاروگیت براساس استاندارد مورد نظربایستی ضخامت جدار داخلی مناسبی داشته باشند تا هنگام بهره برداری و یا رفع انسداد وغیره جدارداخلی لوله دچار پارگی نگردند.اطمینان ازحدتحمل فشار حلقوی نیزاز دیگرموارد کنترلی لوله های کاروگیت شرکت روتنگران پارسه میباشد.

برخی مزایای لوله های کاروگیت شرکت روتنگران پارسه :
 • تحمل بسیار بالای بارهای فشاری ناشی از دفن کردن لوله و بارهای ترافیکی
 • صافی سطح مناسب داخل لوله جهت جلوگیری ازافت عبور جریان
 • کیفیت مناسب جنس ( Material ) بکار رفته بدلیل استفاده از مواد نو
 • مقاومت عالی در برابر شرایط محیطی مانند سرما و گرما و نیز اشعه مضر UV

درلوله های پلی اتیلن کاروگیت امکان تولید لایه های داخلی و خارجی با رنگهای مختلف وجود دارد.

این رنگ ها باتوجه به مستربچ اضافه شده درحین تولید که معمولا کمتر از3 درصد مواداولیه را تشکیل میدهد تغییر می کند. معمولا رنگ خارجی این لوله ها مشکی بوده که مقاوت بالاتری نسبت به UV دارند ونیازی به اضافه نمودن Anti-UV ندارند. لایه ی داخلی در لوله های سایز پایین روشن انتخاب می گردد تا درصورت وجود سوراخ یا خراش ازداخل به راحتی قابل تشخیص باشد. درکشور ما معمولا رنگ داخل زردرنگ می باشد.


دانلود کاتالوگ
راهنمای لوله کاروگیت


یکی ازخواص فیزیکی این نوع لوله ها انعطاف پذیری بالای لوله ها می باشد که باعث می گردد فشار خارجی بالایی راتحمل کند.درصورتی که فشردگی (Compaction) اطراف لوله پس ازنصب و اجرای لوله گذاری بالاباشد, قسمت اعظم این فشار به خاک اطراف انتقال داده خواهدشد و خود لوله فشار کمتری را تحمل خواهدنمود.این درحالیست که درلوله های بتنی فشار خارجی به صورت کلی روی خودلوله بوده وخاک جانبی هیچ نقشی درتحمل فشار نداشته. بنابرین درشرایط یکسان لوله های بتنی میبایست بامقاومت بالاتری نسبت به لوله های پلی اتیلن دوجداره تولیدگردند.

لوله دوجداره روتنگران

لوله های دوجداره کاروگیت روتنگران برای کاربرد در شبکه های بدون فشار(ثقلی) طراحی شده اند و حداکثر فشار طراحی آنها 1/5بارمی باشد لوله های دوجداره کاروگیت در مقایسه با لوله های تک جداره دارای وزن کمتر و مقاومت حلقوی بیشتری میباشند و مناسب جهت سیستم های فاضلاب و زهکش میباشند.

لوله های دوجداره کاروگیت پلی اتیلن در واقع یک مفهوم مدرن را ارائه می دهد که حداکثر کار آمدی سیستم های فاضلابی را در زیر زمین بهبودمیبخشد.

لوله های تولیدی روتنگران دارای مقاومت حلقوی 16-31/5 و 64 کیلونیوتن می باشدکه مشاورین پروژه هابراساس نیازخودنوع مقاومت رادرپروژه انتخاب مینمایند.

لوله های دوجداره پلی اتیلنکه به صورت کاروگیت تولید میشونداز سایز 110 میلیمتر تا 1000 میلیمتر در فشارهای حلقوی مختلف قابلیت تولید را HDPE که لایه داخلی ازنوع رنگی به جهت امکان وویدئوگرافی ولایه بیرونی ازلایه مشکی بجهت استقامت دربرابرتحمل تششع آفتاب واششعه UVراداشته باشندتولید وعرضه می گردند.

لوله های کاروگیت دوجداره پلی اتیلندر شاخه های 2متری با کوپلر و واشر تولید می شونداین نوع لوله هابه درخواست مشتری قابلیت تولیددرشاخه های 12 متری رانیز دارند.

لوله کاروگیت دوجداره پلی اتیلن

اتصال لوله های کاروگیت به شرح زیر می باشد:

 • کوپلر و واشر
 • ساکت و واشر

دراین نوع از اتصال یک واشر در آخرین فرورفتگی لوله ی اول و واشر دیگر در اولین فرورفتگی لوله ی دوم گذاشته شده سپس لوله ها را از دوطرف داخل کوپلر می نمایند. ازعمده خصوصیات این اتصال می توان به تغییر اسان درطول هر دو لوله درحین نصب اشاره نمود.

دراین نوع اتصال در هر یک از انتهای لوله ها مادگی وجودداشته وپس ازقراردادن واشر در آخرین برآمدگی, لوله ی بعدی را داخل قسمت ساکت لوله ی اول می نمایند از عمده خصوصیات این نوع اتصال به سرعت بالا در نصب می توان اشاره نمود.


گارانتی و خدمات پس از فروش


گارانتی لوله کاروگیت


موارد استفاده لوله های دوجداره کاروگیت روتنگران پارسه

لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت


عمده انتقال فاضلاب شهری توسط لوله های دفنی در زمین انجام می گیرد. لوله های دوجداره پلی اتیلن بدلیل طراحی آنها دارای مقاومت حلقوی مناسب جهت اعمال بارهای وارده در زیر زمین با حداقل شیب و کمترین وزن ممکن که سبب کاهش قیمت لوله و نهایتاً هزینه کمتر، انتقال سیال را بعهده دارند.

پلی اتیلن دارای خواص لازمه و طول عمر بالا و تامین خواسته های بشر در انتقال فاضلاب که کمترین خوردگی توسط گازها واسیدهای فاضلابی را شامل میگرددرادارد.

لوله های دوجداره کاروگیت روتنگران مزایای ویژه ای نسبت به لوله های موجود دارد:

 1. مقاومت بالا در برابرخوردگی
 2. محدوده دمای کاروسیع
 3. قابلیت انعطاف بالا و حمل ونقل آسان
 4. دارای اتصالات و کوپلروواشر جهت آب بندی
 5. رفتارهیدرولیکی مناسب تر
 6. مقاومت بالا در برابر سایش
 7. هزینه پایین و انتقال و نصب

فلسفه طراحی لوله های دوجداره پلی اتیلن عرضه محصولی است که دارای ویژگی هایی باشد که بتواند برای مدت بیش از ۵۰ سال تحت شرایط سرویس دهی استاندارد با حفظ فاکتورهای ایمنی و سلامت به عملکرد مناسب خود ادامه دهد.لوله کاروگیت به لحاظ شکل ظاهری دارای دیواره خارجی به شکل کاروگیتی و دیواره داخلی نرم و صاف میباشد. در مقایسه با لوله های سرامیکی، بتونی و فلزی لوله های دو جداره کاروگیت دارای مزایای زیادی همچون وزن سبک،قیمت پاییین تر،مقاوم در برابر خوردگی،دیواره ی داخلی نرم و صاف،استحکام بالا،مقاوم در برابر ساییدگی و اتصالات اسان میباشد.وزن لوله های کاروگیت پلی اتیلن بسیار پایین تر از لوله ای بتونی است. لوله های کاروگیت دارای انعطاف پذیری بسیار خوبی هستند و توانایی این لوله ها برای تحمل و توزیع بار مرده و زنده این لوله ها را قادر میسازد تا تقریبا برای هر شرایط نصبی مناسب باشند.
درطی چند سال اخیر کاربردلوله های دوجداره HDPE بطورچشمگیری بعلت ویژگیهای استحکام، دوام، یکپارچه گیری اتصالات وکارایی اقتصادی مقرون به صرفه افزایش یافته است.
ویژگی های لوله کاروگیت دوجداره پلی اتیلن:


ویژگی لوله کاروگیت


لوله های دوجداره پلی اتیلن ازسایز 110تا 1000درفشارهای حلقوی SN 8, SN 12 مطابق استانداردهای DIN 16961وISIR 9116 تولیدمیشوند.این لوله ها معمولابه اتصالات اضافی نیازی ندارندودرتعداد نیروی کارگرهم صرفه جویی میشود.این لوله ها ازپلی اتیلن ساخته میشوندوبه همین علت برای مصارف فاضلابی طولانی مدت هم بسیار مناسب هستند.لوله های کاروگیت پلی اتیلن علاوه برسبک بودن بسیارمقاوم دربرابرضربه هاوشوکهاهستند.برای کارگذاری لوله های کاروگیت نیازی به تجهیزات سنگین نیست وسرعت پروژه هایی که ازاین لوله هااستفاده میکنند بسیاربالااست زیرااتصالات دراین لوله هابسیارساده است.سطح داخلی این لوله ها دارای رنگ روشن است ودرصورت نیازبه راحتی میتوان بایک دوربین لوله هاراکنترل کرد.


جدول لوله کاروگیت


از انجایی که لوله های دوجداره پلی اتیلن دارای زبری هیدرولیکی کمتری نسبت به سایر لوله ها هستند این لوله ها را میتوان از طریق انتخاب لوله ها با سایز کوچکتر بهینه سازی کردو بنابراین هزینه های کلی مربوط به پروژه کاهش میابد.سطح داخلی لوله ها صاف است و بنابراین ذرات سیستم به سطح لوله نمی چسبند. لوله های کاروگیت پلی اتیلن در طول زمان تحت تاثیر حرکات زمین قرار نمیگیرند و تغییر شکل نمیدهند زیرا این لوله ها بسیار انعطاف پذیر هستند.

مزایای و ویژگی های لوله های دوجداره کاروگیت:

 • لوله های کاروگیت پلی اتیلن بسیار مقاوم دربرابر خوردگی هستند زیراآنهاازجنس پلی اتیلن هستند.
 • حداقل زمان براوردشده برای این لوله ها۵۰ سال است اما این لوله ها را میتوان برای بیش از صدسال نیزمورداستفاده قرارداد.
 • چگالی این لوله هادوجداره بسیارپایین ترازسیمان وچدن است بنابراین نیازبرای استفاده ازتجهیزات سنگین به حداقل میرسد.
 • لوله های دوجداره کاروگیت آبهای زیرزمینی ویاخاک راآلوده نمیکنندزیرااین لوله هادربرابرخوردگی مقاوم هستندودرطول زمان سوراخ نمیشوند.
 • این لوله هادراثرزمین لرزه نمیشکنند.
 • لوله های کاروگیت تولیدی این شرکت با آخرین تکنولوژی و ماشین آلات پیشرفته روز دنیا تولید و عرضه میگردد.
 • لوله های کاروگیت جهت انتقال فاضلابهای صنعتی و شهری پسماندها و همچنین سیالاتی که به صورت آبرو هستند و فشار داخلی آنها 2 بار می باشد کاربرد دارد .
 • برای لایه روبی و تمیز کردن داخل لوله های فاضلاب هر از گاهی داخل لوله ها را واترجت و شستشو می دهند.
 • لوله کاروگیت پلی اتیلن لوله هایی هستند که دارای مقاومت حلقوی و مختلفی هستند. لوله های کاروگیت به روش قالبی و با فشار اکسترودر در قالب تولید میشود . لایه داخلی لوله های کاروگیت به صورت یکپارچه و تزریقی بوده و لایه بیرونی به صورت حلقه های دوار شکل که هر حلقه همدیگر را در روی هم قطع میکنند و به شکل یک حلقه کامل می باشند در حالیکه در لوله های اسپیرال کاروگیت حلقه لوله ها از هم فاصله داشته و به صورت مارپیچ می باشد .
 • لوله های کاروگیت در فشارهای 16 کیلو نیوتن 5/31 کیلونیوتن و 64کیلو نیوتن تولید و عرضه می شود .
 • رنگ داخلی لوله های کاروگیت و اسپیرال معمولا به رنگ روشن تولید میشوند رنگ روشن داخل لوله های کاروگیت این امکان را به پیمانکاران خواهد داد که براحتی داخل لوله را ویدئو متری و یا ویدئو گرافی نمایند.
 • لوله های کاروگیت در شاخه های 6متری به صورت کوپلردار و بدون کوپلر تولید می شوند.
 • جهت اتصال لوله های کاروگیت به صورت کوپلردار از یک واشر لبه دار که در دور حلقه های روی لوله مهار شده و داخل مادگی کاروگیت نصب می شود .
 • لوله های کاروگیت با مواد پلی اتیلن PE80 , PE100 و گاها با مواد پلی پروپیلن PP تولید می شوند .
 • مقاومت مکانیکی بالابه علت ساختارلوله

مشخصات فنی لوله کاروگیت روتنگران پارسه

مشخصات فنی لوله کاروگیت 315 مشخصات فنی لوله کاروگیت 400 مشخصات فنی لوله کاروگیت 500 مشخصات فنی لوله کاروگیت 600 مشخصات فنی لوله کاروگیت 800
مشخصات فنی لوله کاروگیت 315 مشخصات فنی لوله کاروگیت 400 500 مشخصات فنی لوله کاروگیت مشخصات فنی لوله کاروگیت 600 800 مشخصات فنی لوله کاروگیت