لوله پلی اتیلن گازرسانی | لوله انتقال گاز

لوله پلی اتیلن گازرسانی | لوله انتقال گازReviewed by Jingermachine-admin on Dec 31Rating:

لوله هاي پلي اتيلن تک جداره در سايزهاي ۱۶ الي ۶۳۰ ميلي متر و در رده هاي فشاري از ۲٫۵ الي ۲۰ اتمسفر بر اساس معيارهاي استاندارد ملي و بين المللي توليد مي شود.

جدول مشخصات و اطلاعات فني لوله هاي پلي اتيلن گازرساني – لوله انتقال گاز

استفاده از لوله هاي پلي اتيلن  براي مصارف گازرساني باعث کاهش هزينه و زمان اجراي پروژه هاي گازرساني مي شود .

مزاياي لوله هاي پلي اتيلن گاز رساني :
۱ – سبکي وزن ، مقاومت در برابر ضربه و امکان حلقه نمودن لوله هاي تا سايز ۱۲۵ ميلي متر در طولهاي تا ۶۰۰ متر،موجب شده تا حمل و نقل اين محصولات بسيار آسان گردد.

۲ – مقاومت در برابر تابش اشعه مخرب خورشيدي (اشعه UV ) از ديگر خصوصيات اين محصول است.

۳ – قابليت جوشکاري لوله به لوله و استفاده از رابط هاي پلي اتيلن و اتصالات فلنچي ، باعث سهولت و سرعت زياد در نصب و راه اندازي اين خطوط لوله مي گردد.

۴ – به علت خاصيت الاستيسيته مي توان اين لوله ها را در خارج ترانشه (کانال حفر شده) به هم متصل نمود و بدون ايجاد شکست در لوله و نقطه جوش، آن را به داخل ترانشه منتقل نمود.

۵ – قابليت انعطاف پذيري اين لوله ها، امکان استفاده در زمين هاي ناهموار و ايجاد خمهاي مجاز در آن را به کاربران داده است .(شعاع مجاز خم ۲۰ برابر قطر اسمي لوله است)

۶ – مقاومت عالي در برابر فشارهاي ناشي از زمين لرزه و رانش زمين به خصوص در سطح زير دريا که امکان حرکت لايه هاي زمين بيشتر مي باشد ، از ديگر مزاياي اين لوله هاست.

۷ – بر  خلاف ساير لوله هاي انتقال سيالات که ظرفيت انتقال مواد در آن به مرور زمان و به دليل خوردگي ، رسوبات، نشست پذيري و ساير علل کاهش مي يابند ، لوله هاي پلي اتيلن با سطحي فوق العاده صيقلي حداقل مقاومت را در برابر عبور مايعات از خود بروز داده و باعث يکنواختي و ثابت بودن ميزان جريان سيال در تمامي طول عمر لوله خواهد شد.

۸ – مقاومت در برابر خوردگي ، سائيدگي ، پوسيدگي ، سيالات شيميايي و عدم جذب آب از ديگر خصوصيات اين لوله ها مي باشد.

۹ – حک تمامي خصوصيات و مشخصات لوله بر روي بدنه آن ، به صورت خوانا و کم عمق ، رديابي آن را پس از سالها و در فاصله طول عمر اين محصول، همواره سهل و آسان نموده است.

۱۰ – هزينه بسيار پايين در نصب و راه اندازي و نگهداري خطوط لوله پلي اتيلن از ديگر مزاياي استفاده از اين محصولات مي باشد.

لوله هاي پلي اتيلن تک جداره در سايزهاي ۱۶ الي ۶۳۰ ميلي متر و در رده هاي فشاري از ۲٫۵ الي ۲۰ اتمسفر بر اساس معيارهاي استاندارد ملي و بين المللي توليد مي شود.