لوله پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال مسلح

دانلود کاتالوگ

گروه تولیدی روتنگران پارسه لوله واتصالات کاروگیت اسپیرال پلی اتیلن مسلح راباآخرین تکنولوژی روزدنیاوجهت مصارف فاضلاب شامل لوله زهکش،فاضلاب‌های صنعتی ، خانگی وجمع آوری آبهای سطحی تولیدوعرضه میگرددد.البته از این نوع لوله‌هاواتصالات می‌توان دراجرای پروژه های بزرگ فاضلاب شهری نیزاستفاده نمود .

کاروگیت اسپیرال

استاندارد ملی - 11433استاندارد ملی -18781( پلاستیکها-لوله های پلی اتیلن (pe)کاروگیت تقویت شده با فولاد

روتنگران پارسه اولین شرکت دریافت کننده استاندارد ملی18781

لوله پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال مسلح روتنگران پارسه

لوله کاروگیت اسپیرال پلی اتیلن تقویت شده با فولاد راه حلی منطقی در میان انواع لوله ها است. این  تکنولوژی  است که در آن از ساختار کامپوزیتی استیل-پلاستیکی به جای کاربرد  پلاستیک تنها جهت تولید لوله برای مصارف آبهای سطحی فاضلابی و زهکشی استفاده میشود. این ساختار کامپوزیتی جدید مزایایی همچون مقاومت حلقوی بالا، قیمت پایین تر و قابلیت تولید در قطرهای بزرگ را به همراه دارد. 
لوله پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال مسلح از نظر ساختاری مزایایی همچون  مقاومت حلقوی بالا را نسبت به لوله های پلی اتیلن سنتی دارد. شیارهای تقویت شده با فولاد موجود در ساختار  لوله از تغییر شکل تدریجی لوله جلوگیری میکند. لوله پلی اتیلن پنج لایه تقویت شده با فولاد دو برابر لوله پلی اتیلن تقویت نشده استحکام دارد و نسبت به درجه حرارت و نور خورشید مقاوم تر است. لوله پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال مسلح بصورت آببندی ساخته میشود و در مصارفی با خاک خورنده و جریان های ساینده مورد استفاده قرار میگیرد. این لوله ها در شاخه های استاندارد  6 ،9 و 12 متری تولید می گردد.لوله پلی اتیلن تقویت شده در شاخه های طویل و با خاصیت اتصال ساده هزینه ها را تا حد زیادی کاهش میدهد.

مزایای لوله کاروگیت اسپیرال مسلح:

لوله  دوجداره کاروگیت اسپیرال مسلح
•مقاومت حلقوی بالا
در لوله ای فاضلابی با ساختار دیواره ای پلاستیک، بالاترین ring stiffness یا مقاومت حلقوی تا SN8 می باشد اما در لوله کاروگیت اسپیرال پلی اتیلن تقویت شده با فولاد به راحتی میتوان SN8,SN12.5 و SN16 وحتی مقاومت حلقوی بالاتر را در صورت نیاز تامین کرد. به عبارت دیگر بواسطه ی ویژگی های پلاستیک ساختار کامپوزیتی پلاستیک-استیل-پلاستیک میتواند به خوبی در مقابل خوردگی مقاومت کند.لذا این لوله مسلح با خاصیت ضد خوردگی می تواند در شرایط محیطی سخت به عنوان گزینه مناسبی بکار رود.صادرات لوله های کاروگیت اسپیرال مسلح به کشور های همسایه منجمله ترکمنستان تاجیکستان افغانستان عراق وهمچنین به کشورهای اروپایی منجمله ایتالیا از بزرگترین افتخارات این شرکت میباشد.

لوله های کاروگیت واسپیرال روتنگران پارسه در شبکه های انتقال فاضلاب شهری و سیالات شیمیایی - پل سازی ، انتقال آب دریا جهت خنک کردن بویلرهای حرارتی و واحدهای مختلف پتروشیمی ، صنایع کاغذ سازی وقند و شکر و برای کانالها و کالورتها (مجرای آب زیر جاده) استفاده می گردد.لوله کاروگیت پلی اتیلن از سایز 110 م م تا 800 م م وبا فشار 16-31.5و64کیلو نیوتن تولید می شودولوله های کاروگیت اسپیرال پلی اتیلن از سایز 1000تا 2400 م م قابل تولید میباشند.لوله پلی اتیلن تقویت شده با فولاد در واقع استحکام استیل را با دوام پلاستیک ترکیب میکند که منجر به لوله ای مستحکم و بادوام میشود. لوله پلی اتیلن پنج لایه روتنگران پارسه میتواند به راحتی پاسخگوی نیازهای زیرساختی در فاضلابهای بهداشتی، فاضلاب جمع آوری سیلابهای ناشی از بارندگی، آبیاری، جمع آوری آب باران و پروژه های فاضلاب باشد.

 

 


مشخصات فنی لوله کاروگیت اسپیرال مسلح
مدول الاستیک(ضریب کشسانی) کربن استیل تقریباٌ 200 برابر بیشتر از پلی اتیلن است. این مقدار حدود  190000MPA  است و این در حالی است که مدول الاستیک پلی اتیلن حدود 800 MPA است. بنابراین وقتی مزیتهای پلی اتیلن و استیل را باهم ترکیب کنیم در نهایت لوله ای با مقاومت حلقوی بالا و کیفیت بالا خواهیم داشت. قسمت عمده لوله پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال مسلح را پلی اتیلن تشکیل میدهد (لایه داخلی و لایه خارجی) و نوار استیل V شکل که از قبل با چسب رزین سطح آن پوشیده شده است ساپورت اصلی لوله را بعهده دارد. استیل و پلی اتیلن HDPE روی ماندرل پیچیده میشوند و با یکدیگر پیوند داده میشوند تا در نهایت لوله کاروگیت اسپیرال یکپارچه ای را شکل دهند.بنابراین لوله کاروگیت اسپیرال مسلح خواص مواد مختلفی (پلاستیک و استیل) را در خود جمع دارد مانند استحکام بالا استیل و خواص انعطاف پذیری و ضد خوردگی و ضد آب بودن پلی اتیلن.
تمامی نکات ایمنی باید در تمامی مراحل آماده سازی پی ریزی، حفاری،مدیریت لوله و سر هم کردن لوله و پر کردن رعایت شود و جهت دریافت روش استاندارد برای نصب زیرزمینی لوله ترموپلاستیکی برای مصارف فاضلابی به استاندارد ASTM D2321 رجوع کنید. ASTM D2321، بخش 30 AASHTO و CAN/CSA B182.11 روشهای خوبی را جهت نصب لوله ترموپلاستیکی تعریف میکند. هر کدام شامل تکنیکهای مناسبی جهت حفاری گودال،جایگذاری،بسترسازی و پشت بند میباشد.

ترانشه باید به اندازه کافی عریض باشد،بطوریکه یک فرد به راحتی بتواند داخل ترانشه کار کند.
در مکانهایی که دیوار ترانشه سست است، پیمانکار باید دیواره های کاذبی را داخل ترانشه قرار دهد بطوریکه کارگر در طول زمان لوله گذاری در ترانشه داخل این محفظه باکس مانند کار کند. توجه داشته باشید که کاربرد نادرست باکس ترانشه میتواند بر عملکرد لوله تاثیر بگذارد.

مشخصات فنی لوله های کاروگیت اسپیرال مسلح :

استاندارد 18781