لوله پلی اتیلن اسپیرال

لوله پلی اتیلن اسپیرالReviewed by Jingermachine-admin on Dec 10Rating:

لوله پلی اتیلن اسپیرال

از ان جایی که لوله در قطر های بزرگ امکان تولید به روش کاروگیت وجودندارد لذا تولید ان ها به روش اسپیرال کاروگیت که تا قطر ۳۰۰۰ میلی متر نیز صورت میگیرد فرق مهم این روش تولید با روش تولید اسپیرال آنست که در این روش لایه ها برروی هم نشسته واتصال بسیار خوبی صورت میگیرد بدین ترتیب لوله اسپیرال کاروگیت علرغم انکه قطر بزرگتری خواهد داشت از نظر تحمل بارهای فشاری ،صافی سطح وضخامت جداره داخلی در سطح استاندارد استفاده میگردد گروه تولیدی روتنگران پارسه با تطبق دادن شرایط والزامات استاندارد تولید این لوله ها ونیز ارایه راه حل های متناسب با نحوه کاربری وکارگذاری انها جهت اتصال واستفاده از کوپلرهای سرخود ویا جدا ،نصب واجرای این نوع لوله ها را تسهیل وبادوام بودن انها را تضمین مینماید.
لوله های پلی اتیلن اسپیرال در سایزهای بزرگ از سایز ۱۰۰۰تا ۳۰۰۰ تولید میشوند دیواره های این لوله ها از جنس پلی اتیلن چگالی بالا و یا HDPE میباشد. لولــــــــه های پلی اتیلن اسپیرال میتوانند جهت انتقال سیالات در شرایط ثقلی و کاربردهای فشار پایین مورد استفاده قرار گیرد. لوله های پلی اتیلن اسپیرال از نظر وزنی سبک تر از لوله های تک جداره ساخته میشوند و در مواردی که سیالات در فشار پایین از ان منتقل میشود میتوانند برای انتقال فاضلاب نیز مورد استفاهد قرار گیرند.
لوله های دوجداره پلی اتیلن اسپیرال را میتوان در مواردی که وزن خاک از استانه ی تحمل لوله های کاروگیت بالاتر است جایگزین لوله های کاروگیت کرد.
مزایای لوله اسپیرال پلی اتیلن
عدم خوردگی در محلولهای شیمیایی شامل مواد بیولوژیکی
عدم تاثیر پذیری در خاکهای مهاجم زمین های کشاورزی
محدوده ی دمای کاری وسیع
انعطاف پذیری
اتصالات مناسب با اببندی کامل
رفتار هیدرولیکی مناسبتر
مقاومت بالا در برابر سایش
امکان استفاده در دمای پایین
هزینه پایین نبص و انتقال
مقاومت در برابر ضربه
قابلیت جوشکاری به یکدیگر
قابلیت بازیافت
یخ نزدن سیال در لوله
عدم مقاومت در عبور سیال
سرعت نصب لوله در داخل ترانشه
فرایند تولید لوله پلی اتیلن دو جداره (اسپیرال و کاروگیت)
در این تکنولوژی تولید از دو اکسترودر مجزا یکی جهت تولید پروفیلهای تو خالی با سطح مقطع مستطیلی)duct profile) و دیگری جهت تولید پروفیل خط جوش با سطح مقطع I شکل )strip profile) بین پروفیلهای داکت مورد استفاده قرار میگیرد.در چیدمان خط تولید این دو اکسترودر بصورت عمودی بر هم در نظر گرفته شده و بطوریکه پروفیل داکت پس از خروج از دای اکسترودر تحت تانک خلا کالیبره شده و با عبور از حمام خنک کاری تا اندازه ای سرد شده تا بتواند مشخصات ابعادی خود را حفظ کند و در عین حال دمای لازم برای برقراری جوش مناسب با پروفیل خط جوش را که توسط اکسترودر دوم تولید میشود را داشته باشد.
در نهاتی پروفیل داکت حول یک استوانه که قطر بیرونی ان معادل قطر داخلی محصول نهایی است پیچیده شده و فضای بین دو پروفیل داکت با پروفیل جوش پر میشود. همچنینن حضور یک فک فشارنده اتصصال بهتر دو پروفیل را به هم تسهیل کرده و لوله تولیدی را به جلو حرکت میدهد. برش لوله در ابعاد مورد نظر نیز فاز نهایی تولید خواهد بود.
کاربردها
لوله های پلی اتیلن دو جداره اسپیرال دارای کاربردها ی متنوعی است که از انها میتوان به استفاده در خطوط انتقال فاضلاب، ابگیرها و ابربزهای درون دریا، ترمیم خطوط انتقال فاضلاب قدیمی، ساخت منهول. ساخت ابرو (پل)، ساخت مخازن نگهداری مواد شیمیایی و تانکهای سپتیک، ایجاد معابر غیر هم سطح زمین و کاربردهای خاص دیگراشاره نمود.
ساختار لوله های پلی اتیلنی دو جداره اسپیرال
لوله های پلی اتیلنی دو جداره اسپیرال برای کاربرد در شبکه های بدون فشار طراحی شده اند. این لوله ها با این تفکر ایجاد شده اند که در عین بالا بودن مقاومت حلقوی لوله( که یکی از مهمترنی پارامترهای طراحی در لوله های مدفون و تحت بار) از وزن پایین تری نسبت به لوله های تکجداره برخوردار باشند. از انجاییکه مقاومت حلقوی تابعی از شکل جداره لوله است طراحی جداره هب شکل مقاطع مستطیل شکل بوده که همین امر باعث افزایش مقاومت حلقوی میشود.