فروش لوله پلی اتیلن ، قیمت لوله پلی اتیلن p80 ، لوله پلی اتیلن pe100

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن به زبان ساده لوله ای است که از جنس پلی اتیلن ساخته شده است و همین مواد پلی اتیلن است که به لوله خواصی میبخشد که باعث مزیتها و این مزایا باعث محبوبیت لوله های پلی اتیلن شده است.
لوله های پلی اتیلن دارای مزایای بسیاری می باشند از جمله کیفیت بالا،قابل اطمینان بودن لوله و اتصالات پلی اتیلن،سهولت بارگیری و حمل و نقل لوله و اتصالات پلی اتیلن به دلیل وزن نسبتا پایین آنان،نصب سریع و آسان،انواع پلی اتیلن را به بهترین انتخاب در پروژه های گوناگون تبدیل کرده است.همچنین لوله پلی اتیلن دارای شعاع خمش مناسب می باشد و در دمای بسیار پایین دارای مقاومت بسیار خوبی در مقابل ضربه و فشار دارد.محیط های اسیدی و بازی و همچنین بسیاری از محلول ها و مواد شیمیایی تاثیری بر پلی اتیلن نمی گذارند.همین امر یکی از مهمترین مزیت های لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن می باشد.
مواد پلی اتیلنی که جهت تولید لوله های پلی اتیلن مورد استفاده قرار می گیرد با نوع مواد پلی اتیلنی که برای تولید سایر محصولات پلی اتیلنی مورد استفاده قرار میگیرد متفاوت می باشد.پلی اتیلن در گرید های مختلفی موجود می باشد و هر کدام از این مواد پلی اتیلن جهت کاربرد های مختلفی مورد استفاده قرار میگیرند.پلی اتیلن از انواع پلیمرهای گرمانرم می باشد بدین معنا که این ماده با رسیدن به نقطه ذوب خود به حالت مایع و با رسیدن به نقطه انجماد به حالت جامد تبدیل می شود.پلی اتیلن سنتز شیمیایی اتیلن و معمولا از ترکیب نفت خام و گاز های طبیعی است
[foogallery id=”2521″]
پلی اتیلن در گریدهای مختلفی موجود می باشد و هر کدام از این مواد پلی اتیلن جهت کاربردهای مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند.

انواع گرید های مواد پلی اتیلن

PE 63
این مواد در حال حاضر از رده خارج می باشد و مورد استفاده قرار نمی گیرد.این مواد دارای دانسیته کمی نسبت به مواد جدید تر بوده و بنابراین دارای وزن و ضخامت بیشتری هستند که هزینه تولید آن را بسیار بیشتر از مواد جدیدتر می باشد که عملا استفاده از آن توجیه اقتصادی ندارد.
PE 80
استفاده از مواد جدیدتر با نام تجاری PE 80 پس از آن تولید شد که تولید کنندگان مواد اولیه دریافتند که با افزایش دانسیته مواد می توان در ضخامت و وزن کمتر به مواد اولیه با تحمل فشار بیشتر و قیمت ارزانتر دست یافت.
PE 100
مواد PE 100 جزو جدیدترین نوع مواد اولیه می باشد که از نظر مشخصات فیزیکی و عملکردی دارای ویژگیهای منحصر بفردی می باشد که با دانسیته بیشتر و وزن و ضخامت کمتر می تواند فشار بیشتری را نیز تحمل نماید.
پلی اتیلن PE 100 با توجه به خاصیت ضد اشعه ماورآ بنفش عملا مشکل لوله پلی اتیلن را بر طرف نمود.لوله پلی اتیلن با گرید مواد PE 100 به مراتب از وزن کمتر و استحکام بالاتری نسبت به دیگر گرید های مواد پلی اتیلن داراست و به همین دلیل از نظر اقتصادی نیز مقرون به صرفه تر نیز می باشد و لوله پلی اتیلن تولید شده با این مواد از وزن کمتری مشابه همان لوله با مواد گرید پایین تر دارد.
مواد اولیه پلی اتیلن جهت تولید لوله پلی اتیلن
مواد اولیه پلی اتیلن جهت تولید لوله پلی اتیلن به دو صورت مواد سفید (نچرال) و مواد مشکی (بلک) توسط پتروشیمی ها تولید و به بازار صنعت ارائه می شود.هر کدام از این مواد جهت منظوری تولید می شوند ولی برای لوله های پلی اتیلن که برای کاربردهای حساس و پر فشار قرار است به کار بروند،مواد مشکی مناسب تر هستند.اگر به وسیله دستگاه های اتوماتیک و مدرن با مستربچ به صورت متناسب و استاندارد مخلوط شوند از کیفیت مناسبی برخوردار خواهند بود که این امر کاملا به تجهیزات خط تولید بستگی دارد و این کار را دستگاهی بنام گراویمتریک بر عهده دارد که قبل از قیف اکسترودر نصب می شود.
مستربچ یا کامپاند شامل پایه پلیمری و مواد شیمیایی می باشد.پایه پلیمر را بسته به نوع محصول نهایی و خواص مورد نظر انتخاب می کنند،مواد شیمیایی نیز به خواص بهینه مورد نیاز وابسته است به طوریکه اگر رنگ کردن قطعه مد نظر باشد از مواد شیمیایی رنگی معدنی یا آلی استفاده می کنند و یا اگر استحکام مد نظر باشد از تقویت کننده ها استفاده می کنند و همینطور بسته به نیاز خواص فرایندی و یا محصول از مواد شیمیایی مناسب استفاده می کنند.

انواع لوله های پلی اتیلن

1-پلی اتیلن با چگالی بالا(HDPE)
2-پلی اتیلن با چگالی پایین(LDPE)
3-پلی اتیلن سبک خطی(LLDPE)
4-پلی اتیلن خیلی سبک(VLPDE)
5-پلی اتیلن با اتصالات عرضی(XLPE)
6-کوپلیمرهای اتیلن-وینیل استر
HDPE یا پلی اتیلن سنگین:
این پلی اتیلن دارای زنجیر پلیمری بدون شاخه است بنابراین نیروی بین موالکولی در زنجیرها بالا و استحکام کششی آن بیشتر از بقیه پلی اتیلن ها است.
LDPEیا پلی اتیلن سبک:
این پلی اتیلن دارای زنجیری شاخه دار است بنابراین نمی توانند به خوبی با یکدیگر پیوند برقرار کنند و دارای نیروی بین مولکولی ضعیف و استحکام کششی کمتری است.این نوع پلی اتیلن معمولا با روش پلیمریزاسیون رادیکالی تولید می شود.از خصوصیات این پلیمر انعطاف پذیری و امکان تجزیه به وسیله میکروارگانیسم ها است.
LLDPEیا پلی اتیلن خطی:
این پلی اتیلن یک پلیمر خطی با تعدادی شاخه های کوتاه است و معمولا از کوپلیمریزاسیون اتیلن با آلکن های بلند زنجیر ایجاد می شود.

گروه تولیدی روتنگران پارسه لوله های تک جداره پلی اتیلن را با مواد دانسیته HDPE و از نوع مواد PE100 و PE80 خود رنگ بروج تولید و عرضه مینماید. پلی اتیلن PE100 با توجه به خاصیت ضد اشعه ماورابنفش عملا مشکل لوله پلی اتیلن و اتصالات پلی اتیلن را برطرف نموده است.

لوله پلی اتیلن

لوله پلی اتیلن فشار قوی

لوله های پلی اتیلن فشار قوی برای انتقال سیالات مجاز تحت فشار بکار می رود.انواع لوله های پلی اتیلن تک جداره را نوع مواد اولیه و کاربرد آن مشخص می کند.به عنوان مثال جهت مصارف کشاورزی و آبیاری قطره ای و آبیاری تحت فشار در باغات از لوله هایی با قطر کم و یا نوار تیپ آبیاری استفاده می کنند.

مشخصات لوله های تک جداره پلی اتیلن

  • وزن کم و سهولت در حمل و نقل
  • مقاوم در برابر حرارت تا 80درجه سانتیگراد
  • مقاوم در برابر برودت تا -70 درجه سانتیگراد
  • مقاوم در مقابل فشار بالا تا 16اتمسفر
  • سهولت در نصب
  • مقاوم در مقابل ضربه
  • مقاوم در مقابل انواع مواد شیمیایی
  • دارای اتصالات متنوع
  • ضمانت کیفیت و مرغوبیت جنس تولیدی
  • مقاوم در مقابل تاثیر اشعه آفتاب و اوزون

جهت تولید لوله های پلی اتیلن، دستگاه اکسترودر مورداستفاده میبایست از بهترین کیفیت برخوردار باشد تا محصول تولیدی دارای کیفیت مطلوب باشد. مواد اولیه مورد استفاده میبایست نو و عاری از هرگونه افزودنی بغیر از مستربچ مورد نیاز در لوله باشد. روش تولید مناسب و تحت کنترل باعث جلوگیری از اکسایش مواد پلی اتیلن گردیده که این عامل باعث افزایش خواص کیفی لوله پلی اتیلن منجمله مقاومت و استحکام در مقابل شکستگی میگردد.

درصد دوده در لوله های پلی اتیلن در زمان تولید میبایست یکنواخت باشد و این امر موجب جلوگیری از تضعیف مقاومت کششی لوله در محلهای پرتجمع دوده میگردد.

لوله های پلی اتیلن در زمان تولید میبایست دارای ضخامت یکسان و لوله به صورت گرد و دوار بدون هیچگونه الویت باشد. لوله های پلی اتیلن در شاخه های 6 – 9 و 12 متری و تا سایز 125 به صورت کلاف های 100 متری تولید میشوند.

گارانتی و خدمات پس از فروش روتنگران پارسه

یکسال گارانتی پنج سال وارانتی
یک سال گارانتی پنج سال وارانتی

استانداردهای لوله پلی اتیلن

استاندارد لوله های پلی اتیلن براساس استاندارد DIN8074 و استاندارد ملی آن ISIRI 1331 و ISIRI 14421 برای لوله های پلی اتیلن PE100 با ضریب ایمنی 1/25 و شرایط دمائی 20 درجه با طول عمر50سال و فشارکاری مجاز تنظیم گردیده است.

لوله های پلی اتیلن تولیدی روتنگران از مواد بروج PE100 با قابلیت شعاع خمش مناسب تولید می شود. این خاصیت باعث سهولت نصب لوله های پلی اتیلن و در نتیجه نیاز به استفاده از اتصالات در پروژه کمتر می شود.امروزه لوله های پلی اتیلن روتنگران پارسه در پروژههای انتفال آب، نفت، گاز، نفت و پتروشیمی بکار میرود.

گروه تولیدی روتنگران پارسه با تولید برتر وکیفیت قابل قبول در تولید لوله های پلی اتیلن توانسته جایگاه خود را در وندور لیست شرکت های اب وفاضلاب ونفت وپتروشیمی حفظ نموده است.

کسب لوح افتخار بعنوان تولید کننده برتر و صادرات به کشورهای همسایه منجمله ترکمستان، تاجیکستان، ارمنستان، عراق و باکو از افتخارات دیگراین شرکت است. شعاع خمش مجازاین لوله ها به طور متوسط 20 برابر قطر خارجی بوده و به دلیل انعطاف بسیار بالا راه حل ایده آلی برای حل بسیاری از موارد و مشکلات نصب و اجرا میباشد.در نتیجه نصب واجرا بسیار سریعتر و ارزانتر صورت می پذیرد.

جدول ضخامت لوله پلی اتیلن 10 الی 500

جدول لوله پلی اتیلن 10 الی 500

جدول ضخامت لوله پلی اتیلن 630 الی 2500

جدول لوله پلی اتیلن 630 الی 2500

در صورت نیاز به هرگونه سوال و پاسخگویی مستقیم از سوی کارشناسان روتنگران پارسه با مواحد فروش تماس حاصل فرمایید