درباره لوله های کاروگیت

لوله کاورگیت

لوله کاروگیت جهت مصارف مختلف از قبیل فاضلاب شامل زهکش، فاضلاب‌های صنعتی و خانگی می‌باشد . البته از این نوع لوله و اتصالات می‌توان در اجرای پروژه های فاضلاب شهری نیز استفاده می شود.

لوله و اتصالات کاروگیت پلی‌اتیلن برای پروژه‌های فاضلاب شهری و صنعتی می‌تواند با توجه به ویژگی های بسیار لوله و اتصالات پلی‌اتیلن، هزینه های کلی این پروژه ها را کاهش می دهد.

کاربرد لوله های دوجداره کاروگیت

1- شبکه های فاضلاب و شهرها و مناطق صنعتی

2- شبکه های آبیاری و زهکشی

3- شبکه های جمع آوری آبهای سطحی در شهرها و مناطق صنعتی

4- لوله های آبگیر دریا

5- کانال تاسیسات کارخانجات و ساختمانها

6- دودکشهای پلی اتیلنی

7- شوت زباله در مجتمع های مسکونی

8- شوت بتن و شوت تخلیه نخاله ساختمانی

9- سیفون انتقال آب زیر جاده ها و رودخانه ها و مسیل ها

در تولید لایه‌های داخلی و خارجی، پلی اتیلن پایه مورد استفاده ی لوله‌های دوجداره کاروگیت بایستی از گونه پلی‌اتیلن با شاخص جریان یکسان MFI و استاندارد گونه‌های مناسب پلی اتیلن pipegrade برای تولید لوله از نوع PE 80 باشد.
بیشتر انتقال فاضلاب شهری توسط لوله هایی که دفن می شود انجام می گیرد. لوله پلی اتیلن دوجداره بدلیل فرم طراحی آنها دارای مقاومت مناسب جهت اعمال بارهای وارده در زیر زمین با حداقل شیب و کمترین وزن ممکن که سبب کاهش قیمت لوله و نهایتاً هزینه کمتر، انتقال سیال را بعهده دارند.

پلی اتیلن دارای خواص لازمه و طول عمر بالا و تامین خواسته های بشر در انتقال فاضلاب که کمترین خوردگی توسط گازها و اسیدهای فاضلابی را شامل میگردد را دارد.

تنوع تولید این لوله ها با اتصالات مربوطه، بخش عمده ای از انتقال فاضلاب را در کشور بعهده دارد.

عموماً لوله های کاروگیت با اندازه قطر داخلی شناخته میشوند.
 
با توجه به خواص منحصر به فرد پلی اتیلن نسبت به بتن و فولاد برای استفاده در لوله کشی شبکه فاضلاب های شهری و صنعتی، از مزایای لوله پلی اتیلن دوجداره کاروگیت نسبت به لوله های چدنی، فولادی و بتنی مشابه می توان به موارد زیر اشاره کرد :
1- اقتصادی بودن
2- سبک بودن و نصب آسان
3- عمر طولانی

 سایر محصولات و اطلاعات لوله و دستگاه جوش پلی اتیلن