لوله دوجداره کاروگیت پلی اتیلن

روتنگران پارسه بزرگترین تولیدکننده لوله های دو جداره کاروگیت پلی اتیلن جهت مصارف فاضلاب(صنعتی و شهری) زهکشی انتقال سیالات تولید و عرضه می نماید.
لوله های تولیدی روتنگران دارای مقاومت حلقوی 16-31/5 و 64 کیلونیوتن می باشد که مشاورین پروژه ها براساس نیاز خود نوع مقاومت حلقوی را در پروژه انتخاب می نمایند. 
لوله های دوجداره کاروگیت روتنگران برای کاربرد در شبکه های بدون فشار (ثقلی) طراحی شده اند و حداکثر فشار طراحی آنها 1/5بار می باشد لوله های دوجداره کاروگیت در مقایسه با لوله های تک جداره دارای وزن کمتر و مقاومت حلقوی بیشتری می باشند و مناسب جهت سیستمهای فاضلاب و زهکش می باشند.
لوله های دوجداره کاروگیت پلی اتیلن در واقع یک مفهوم مدرن را ارائه می دهد که حداکثر کارآمدی سیستم های فاضلابی را در زیرزمین بهبود می بخشد.
لوله های دوجداره کاروگیت روتنگران مزایای ویژه ای نسبت به لوله های موجود دارد:
1-مقاومت بالا در برابر خوردگی
2-محدوده دمای کار وسیعی
3-قابلیت انعطاف بالا و حمل و نقل آسان
4-دارای اتصالات و کوپلر و واشر جهت آب بندی
5-رفتار هیدرولیکی مناسب تر
6-مقاومت بالا در برابر سایش
7-هزینه پایین و انتقال و نصب
لوله های دوجداره پلی اتیلن که به صورت کاروگیت تولید می شوند از سایز 110م م تا 1000 م م در فشارهای حلقوی مختلف قابلیت تولید را دارند مواد مورد استفاده این نوع لوله ها از مواد HDPE که لایه داخلی از نوع رنگی به جهت امکان و ویدئوگرافی و لایه بیرونی از لایه مشکی بجهت استقامت در برابر تحمل تششع آفتاب و اششعه UV را داشته باشند تولید وعرضه می گردند.
لوله های کاروگیت دوجداره پلی اتیلن در شاخه های 2متری با کوپلرو واشر تولید می شوند این نوع لوله ها به درخواست مشتری قابلیت تولید در شاخه های 12 متری را نیز دارند.
لوله های کاروگیت و اسپیرال روتنگران پارسه در شبکه های انتقال فاضلاب شهری و سیالات شیمیایی - پل سازی ، انتقال آب دریا جهت خنک کردن بویلرهای حرارتی و واحدهای مختلف پتروشیمی ، صنایع کاغذ سازی وقند و شکر و برای کانالها و کالورتها (مجرای آب زیر جاده) وهمچنین پساب های صنعتی وخانگی استفاده می گردد.لوله کاروگیت پلی اتیلن از سایز 110 م م تا 800 م م وبا فشار 16-31.5و64کیلو نیوتن تولید می شودولوله های کاروگیت اسپیرال پلی اتیلن از سایز 1000تا 2400 م م قابل تولید میباشند.لوله پلی اتیلن تقویت شده با فولاد در واقع استحکام استیل را با دوام پلاستیک ترکیب میکند که منجر به لوله ای مستحکم و بادوام میشود. لوله پلی اتیلن پنج لایه روتنگران پارسه میتواند به راحتی پاسخگوی نیازهای زیرساختی در فاضلابهای بهداشتی، فاضلاب جمع آوری سیلابهای ناشی از بارندگی، آبیاری، جمع آوری آب باران و پروژه های فاضلاب باشد.

جدول مشخصات فنی لوله اسپیرال کاروگیت مسلح

مدول الاستیک(ضریب کشسانی) کربن استیل تقریباٌ 200 برابر بیشتر از پلی اتیلن است. این مقدار حدود  190000MPA  است و این در حالی است که مدول الاستیک پلی اتیلن حدود 800 MPA است. بنابراین وقتی مزیتهای پلی اتیلن و استیل را باهم ترکیب کنیم در نهایت لوله ای با مقاومت حلقوی بالا و کیفیت بالا خواهیم داشت. قسمت عمده لوله پلی اتیلن کاروگیت اسپیرال مسلح را پلی اتیلن تشکیل میدهد (لایه داخلی و لایه خارجی) و نوار استیل V شکل که از قبل با چسب رزین سطح آن پوشیده شده است ساپورت اصلی لوله را بعهده دارد. استیل و پلی اتیلن HDPE روی ماندرل پیچیده میشوند و با یکدیگر پیوند داده میشوند تا در نهایت لوله کاروگیت اسپیرال یکپارچه ای را شکل دهند.بنابراین لوله کاروگیت اسپیرال مسلح خواص مواد مختلفی (پلاستیک و استیل) را در خود جمع دارد مانند استحکام بالا استیل و خواص انعطاف پذیری و ضد خوردگی و ضد آب بودن پلی اتیلن.
تمامی نکات ایمنی باید در تمامی مراحل آماده سازی پی ریزی، حفاری،مدیریت لوله و سر هم کردن لوله و پر کردن رعایت شود و جهت دریافت روش استاندارد برای نصب زیرزمینی لوله ترموپلاستیکی برای مصارف فاضلابی به استاندارد ASTM D2321 رجوع کنید. ASTM D2321، بخش 30 AASHTO و CAN/CSA B182.11 روشهای خوبی را جهت نصب لوله ترموپلاستیکی تعریف میکند. هر کدام شامل تکنیکهای مناسبی جهت حفاری گودال،جایگذاری،بسترسازی و پشت بند میباشد.

ترانشه باید به اندازه کافی عریض باشد،بطوریکه یک فرد به راحتی بتواند داخل ترانشه کار کند.
در مکانهایی که دیوار ترانشه سست است، پیمانکار باید دیواره های کاذبی را داخل ترانشه قرار دهد بطوریکه کارگر در طول زمان لوله گذاری در ترانشه داخل این محفظه باکس مانند کار کند. توجه داشته باشید که کاربرد نادرست باکس ترانشه میتواند بر عملکرد لوله تاثیر بگذارد.
نکات ایمنی مربوط به تخلیه بار لوله کاروگیت اسپیرال مسلح
تنها اپراتور تجهیزات آموزش دیده مجاز است که بار لوله را از تریلی تخلیه کند.
پوشیدن کلاه،کفش و دستکش مخصوص هنگام تخلیه بار فراموش نشود.
توجه داشته باشید که ماشین حمل بار روی زمین مسطح پارک کند و بعد عملیات تخلیه انجام شود.


سایر محصولات و اطلاعات لوله و دستگاه جوش پلی اتیلن