سپتیک تانک و سپتیک پلی اتیلن

  • تاریخ انتشار : ۱۳۹۷/۰۷/۱۵
  • نظرات : بدون دیدگاه

سپتیک تانک

سپتیک تانک مخزنی است که معمولا براساس دیتیل و نقشه قابلیت ساخت را در ابعاد و اندازه های مختلف را دارد.

سپتیک های فاضلابی مراحل از یک دیواره از جنس ورق پلیمری می باشد،مخزن  را جدا کرده و به دو قسمت تقسیم می کند.

در هر سپتیک یک لوله ورودی و یک لوله خروجی وجود داشته و یک دریچه در قست بالایی جهت بازدید و یا نفوذ در مخزن طراحی شده است.

سپتک پلی اتیلن برای اکثر مناطق قابلیت استفاده را دارد و معمولا مناطقی را که جنس زمین غیرقابل نفوذ باشد و نمیتوان از چاه های جاذب استفاده نمود در نواحی روستایی و یا دور از دسترس شبکه های جمع آوری فاضلاب قرار میگیرد.

سپتیک تانک در پروژه های مختلف منجمله تصفیه فاضلاب آپارتمانها،هتل ها،مسافرخانه ها،بیمارستان ها و کارخانجات می توان استفاده نمود.

سپتیک های پلی اتیلن به دو دسته تقسیم می شود:

۱-سپتیک های افقی

۲-سپتیک های عمودی

از مزیتهای سپتیک تانک های پلی اتیلن پیش ساخته به شرح ذیل می باشد:

۱-نصب سریع و آسان در پروژه

۲-تصفیه دائم

۳-آب بندی کامل

۴-کاملا ایزوله و منعطف

۵-استحکام بالا و امکان دفن تا عمق ۶متر در سطح زمین

۶-مقاومت بالا در برابر خوردگی

۷-مقاوم در برابر اشعهUV

۸-قابلیت ساخت در ابعاد و سایزهای مختلف

سپتیک تانک پلی اتیلن ساده ترین و پر کاربردترین واحد مورد استفاده در تصفیه فاضلاب به ویژه فاضلاب های بهداشتی – انسانی است. سپتیک تانک مخزنی است که در آن فاضلاب به کمک فرایندهایی از قبیل ته نشینی، شناور سازی و بیولوژیکی تصفیه می گردد.روتنگران پارسه سپتیک تانک های خود را به دو صورت بتنی و پلی اتیلنی ساخته و عرضه می نماید. از این سپتیک تانک ها بطور گسترده ای در واحدهای مسکونی و ویلایی، مجتمع های مسکونی و اداری، کارگاه های عمرانی و ساختمانی، کارخانجات تولیدی و صنعتی، هتل ها، رستوران ها، و مجتمع های تفریحی و ورزشی استفاده می شود.

ویژگی های سپتیک پلی اتیلن

همانطور که می دانید فاضلاب و پساب می تواند عامل بسیاری از بیماریها در انسان باشد. این بیماریها می توانند در اثر تماس مستقیم انسان با این پسابها و یا به طور غیر مستقیم از طریق مصرف آب یا غذای الوده به بدن انسان منتقل گردد.لذا برای تضمین سلامت جامعه و افراد دفن ایمنی این پسابها و فاضلابها بسیار حائز اهمیت است.یک سیستم سپتیک تانک کارامد این امر را تحقق می بخشد.سپتیک تانک یک محفظه از جنس پلی اتیلن است که آب بندی شده است و دارای یک لوله ورودی و یک لوله خروجی است.
سپتیکهای پلی اتیلن معمولا مطابق با نقشه کارفرما ساخته وطراحی می شود و مقدار ظرفیت سپتیکها براساس نوع مصرف میباشد.
سپتیک های صنعتی جهت جمع اوری فاضلاب های صنعتی وخانگی مورد استفاده قرار میگیرد
سپتیک های پلی اتیلن بصورت افقی وعمودی طراحی وساخته میشود.

سپتیک تانک پلی اتیلن سپتیک تانک

فاضلاب خانه ها بواسطه ی لوله فاضلاب به داخل سپتیک تانک هدایت میشوند. سپتیک تانک بطور طبیعی فاضلاب را تصفیه میکند و پساب را برای مدت زمان کافی در درون خود نگه میدارد تا زمانی که مایعات و مواد جامد از هم جدا میشوند. فاضلاب، داخل سپتیک تانک سه لایه را تشکیل میدهد. جامدات سبک تر از آب (مانند روغن و چربی) به سمت بالا و روی سطح شناور میشوند و یک لایه کف مانند روی سطح شکل میدهند.جامدات سنگین تر از آب در کف تانک قرار میگیرند و یک لایه از لجن را در کف تانک تشکیل میدهد و حال در این میان یک لایه میانی باقی می ماند که همان فاضلاب تصفیه شده است.

لایه های لجن و پس مانده ها در کف سپتیک تانک باعث رشد و تکثیر باکتریها شده و واکنش های بیولوژیکی که در جریان رشد و تکثیر این باکتری ها اتفاق میفتد مواد آلی الاینده را تجزیه می کند و به این ترتیب فاضلاب تصفیه می گردد. لجن و تفاله هایی که نمی توانند تجزیه شوند، در داخل تانک نگه داشته میشوند تا زمانی که سپتیک تانک تخلیه شود. در آخر فاضلاب تصفیه شده از طریق لوله خروجی از داخل سپتیک تانک خارج میشود. نگهداری صحیح از سپتیک تانک پلی اتیلن بسیار حائز اهمیت می باشد زیرا اگر یک مخزن فاضلاب عملکرد خوبی نداشته باشد جایگزین کردن سپتیک تانک بسیار هزینه بر خواهد بود و از طرفی دیگر فاضلابی که به درستی و به اندازه کافی تصفیه نشده است ممکن است به ابهای زیرزمینی برسد و انها را الوده کند. اگر به سپتیک تانک خود اهمیت دهید و از ان درست استفاده شود، می تواند برای ۲۵ تا ۳۰ سال برای شما کار کند. روتنگران پارسه تولید کننده سپتیک تانک افقی و عمودی در ظرفیت های مختلف جهت پروژه های صنعتی و خانگی – سپتيک تانک ها در ابعاد ۵-۱۰-۱۵-۲۰-۳۰-۴۰-۵۰ متر مکعب ميباشند.جنس سپتیک ساخته شده از جنس پلی اتیلن میباشد.سپتیکهای پلی اتیلن معمولا مطابق با نقشه کارفرما ساخته وطراحی می شوند و مقدار ظرفیت سپتیکها براساس نوع مصرف میباشد. ویژگی سپتیک تانک پلی اتیلن: مقاومت بسیار بالا در برابر خوردگی و شرایط محیطی نامناسب آب بندی کامل سپتیک تانک پلی اتیلنی و عدم انتشار هیچ گونه آلودگی به خارج از آن جدار بسیار مقاوم در برابر فشارهای وارده از سوی خاک اطراف سپتیک تانک>پلی اتیلنی سرعت بالا در ساخت، نصب و راه اندازی سپتیک تانک امکان دفن در زیر زمین با هدف انتقال ثقلی فاضلاب به سپتیک تانک و جلوگیری از اشغال فضاهای مفید سبکی وزن و سهولت حمل

سپتیک تانک پلی اتیلن

سپتیک تانک پلی اتیلن دوجداره قابلیت تحمل بار ترافیکی را دارا بوده و تا عمق ۱۳٫۵ متر زیرزمین قابل دفن هستند.

بدلیل تاکید کارفرما در برخی از پروژه ها برتحمل درجه حرارت بالاتراز ۸۰ درجه سپتیک تانک و مخزن پلی اتیلن دوجداره، این گروه صنعتی نسبت به استفاده از مواد پلی پروپیلن اقدام می نماید