روش تهیه پی وی سی – pvc

روش تهیه پی وی سی - pvcReviewed by Jingermachine-admin on Dec 4Rating:

/لوله-پلی-اتیلنروش تهیه پی وی سی
پی وی سی هم مانند پلی الفین/لوله-پلی-اتیلنها (پلی اتیلن، پلی پروپیلن) یکی از پلیمر/لوله-پلی-اتیلنهای پر مصرف می/لوله-پلی-اتیلنباشد. توانمندی و قابلیت ترکیب پذیری پی وی سی با نرم کننده/لوله-پلی-اتیلنها، افزودنی/لوله-پلی-اتیلنها گوناگون و ساخت کامپاند/لوله-پلی-اتیلنهای مختلف و دستیابی به طیف وسیعی از ویژگی/لوله-پلی-اتیلنهای مختلف و دسیابی به طیف وسیعی از ویژگی های کاملاً متفاوت از فیلم/لوله-پلی-اتیلنهای نرم کاملاً انعطاف/لوله-پلی-اتیلنپذیر گرفته تا قطعات سخت و همین طور امکان فرایندی آسان آن از یک طرف و قیمت مناسب آن به عنوان یک ماده اولیه از طرف دیگر عواملی هستند که افزایش روز افزون پی وی سی در آینده را هم را تضمین می/لوله-پلی-اتیلنکنند. پی وی سی را می/لوله-پلی-اتیلنتوان با کلیه روش/لوله-پلی-اتیلنهای فرایندی موجود برای ترموپلاست/لوله-پلی-اتیلنها فرایند کرد مانند:
/لوله-پلی-اتیلن روش/لوله-پلی-اتیلنهای اکستروژنی جهت تولید لوله، کابل، گرانول سازی، فیلم/لوله-پلی-اتیلنهای بادی، پروفیل در و پنجره
/لوله-پلی-اتیلن روش/لوله-پلی-اتیلنهای پوشش دهی دورانی (توپ) ، غوطه/لوله-پلی-اتیلنوری (دستکش) و … با استفاده از پلاستیزول
/لوله-پلی-اتیلن روش/لوله-پلی-اتیلنهای معمول تزریقی، فشاری جهت تولید قطعات فنی و پیچیده از پی وی سی سخت
پلیمرهای وینیل کلراید پی وی سی ترموپلاست/لوله-پلی-اتیلنهایی هستند آمورف و پلار که در برابر شرایط جوی، مواد شیمیایی و همین طور آتش سوزی مقاومت بالایی دارا می/لوله-پلی-اتیلنباشند. توان ضربه پذیری این ترموپلاست را می/لوله-پلی-اتیلنتوان با تهیه کوپلیمر/لوله-پلی-اتیلنهای VC و یا اختلاط با پلیمرهای دیگر (آلیاژ سازی) افزایش داد.

روش/لوله-پلی-اتیلنهای تهیه پلیمر PVC
برای تهیه پلیمر pvc از فرآیندههای مختلف پلیرمریزاسیون استفاده می/لوله-پلی-اتیلنگردد و در نهایت پلیمر حاصل نیز با همان فرایند معرفی می/لوله-پلی-اتیلنگردد. فرآیندهای پلیمریزاسیون وی سی عبارتند از:
/لوله-پلی-اتیلن پلیمریزاسیون تعلیقی
/لوله-پلی-اتیلن پلیمریزاسیون امولسیونی
/لوله-پلی-اتیلن پلیمریزاسیون توده/لوله-پلی-اتیلنای
فرآیندهای مختلف پی وی سی باعث می/لوله-پلی-اتیلنشوند كه محصول حاصله نیز از نظر شكل و اندازه دانه بندی، قابلیت جذب روغن/لوله-پلی-اتیلنهای نرم كننده، ویژگی/لوله-پلی-اتیلنهای نوری، الكتریكی، فیزیكی، مكانیكی و نیز موارد كاربردی، با یكدیگر متفاوت باشند.
استفاده از آمیزه/لوله-پلی-اتیلنهای پودری پی وی سی در روش اكستروژن و یا تزریقی باید حتماً به صورت ریزشی باشد. بدین منظور لازم است پودری كه دانه بندی بزرگتری دارد استفاده شود و در روش/لوله-پلی-اتیلنهای ریخته/لوله-پلی-اتیلنگری پوششی بهتر است از پودری با دانه بندی كاملاً ریز استفاده گردد.
/لوله-پلی-اتیلن
پلی وینیل كلراید تعلیقی یا PVC-S
در این روش ابتدا مونومر مایع غیر قابل حل در آب توسط همزن/لوله-پلی-اتیلنهای قوی كاملاً در آب پخش شده و سپس با افزودن یك شروع كننده كناسب كه در VC قابل حل می/لوله-پلی-اتیلنباشد، واكنش آغاز و نهایتاً ذرات معلقی از پی وی سی به بزرگی ۲۰ الی ۲۰۰ میكرو متر تشكیل می/لوله-پلی-اتیلنشوند.
زنجیره/لوله-پلی-اتیلنهای ملكولی معلق پی وی سی در آب توسط سیست/لوله-پلی-اتیلنهای سانتریفوژ، توری/لوله-پلی-اتیلنها و فیلتراسیون به راحتی از فاز آبی جدا شده و پس از جستجو و خشك سازی، ذرات سنگین و كروی شكل PVC-S از آنها به دست می/لوله-پلی-اتیلنآید كه پلیمر مناسبی برای ساخت محصولات الكتریك و یا مصنوعات شفاف با روش فرآیندهای اكستروژنی و تزریقی می/لوله-پلی-اتیلنباشد. از محاسن این روش سهولت در انتقال گرمای ناشی از واكنش پلیمریزاسیون است كه به راحتی توسط محیط آبی انجام می/لوله-پلی-اتیلنگیرد.

پلی وینیل كلراید امولسیونی یا صابونی یا PVC-E