دستگاه جوش پلی اتیلن هیدرولیک 500

 دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک 500 تمامی متعلقات مربوط به شیر فرمان و پمپ روغن و فشار سنج داخل باکس هیدرولیک (پاور پک ) نصب شده است که با شلنگ مربوطه به دستگاه متصل میشود و از طریق شیر برقی اقدام به جوشکاری میکند.

مشخصات : قابلیت جوش لوله های پلی اتیلن در سایزهای(250 - 280 - 315 - 355 - 400 - 450 و 500) میلیمتر و در فشارهای کاری (2 - 5/2–2/3–4–6–10 - 16)   اتمسفر را دارد.ابعاد دستگاه (800*900*1115 )با وزن (587) کیلوگرم وزن رینگها (207) کیلوگرم و مقدار برق مورد نیاز (7000) وات است.

برق مورد نیاز دستگاه: 380V ± 10%, 50Hz/60Hz~

ماشین جوش پلی اتیلن هیدرولیک 500 م م نیاز به برق سه فاز 380 ولت 11 کیلووات دارد.دستگاه جوش پلی اتیلن برای خطوط انتقال آب و فاضلاب و نفت و گاز مورد استفاده می باشد.در اتصالات جوشي، كيفيت جوش و بازده آن بستگي به مهارت و توانائي جوشكار، تناسب و كارايي مناسب دستگاه جوش و تجهيزات مربوطه و ميزان رعايت اصول و قوانين جوشكاري دارد. جوشكاري لوله و اتصالات پلی اتیلن اصولا به روش جوش لب به لب با صفحه داغ (Butt fusion) انجام می‌شود و در این روش :
ابتدالوله دردوفك دستگاه جوش (ثابت و متحرك) گذاشته ميشودوپس ازتنظيمات لازم، قالب ها بسته ميشوند.
صفحه رنده مابين دو لولـه قرار مي گيرد و لبه لوله ها را كاملاً صاف و تميز مي نمايد و پس از آن برداشته مي شود.
صفحه داغ راكه دماي آن به حدمجازرسيده است (210-220 درجه سانتيگراد) مابين لوله قرار داده و دو سر لوله هابه آن چسبانده مي شوند و فشار طبق دستورعملهاي دستگاه جوش، بالابرده مي شود.تا درمحل تماس لوله ها باصفحه داغ؛ برآمدگي مدور و يكنواختي با اندازه معين ايجاد گردد.در ادامه مرحله فوق،از ميزان فشار كاسته مي شود ولايه هاي داخلي در محل اتصال كاملاً ذوب مي گردند.

دانلود اطلاعات فنی محصول

راهنمای جوش لوله پلی اتیلن

 دستگاه جوش لوله پلی اتیلن تمام هیدرولیک 500 (بات فیوژن)تمامی متعلقات مربوط به شیر فرمان و پمپ روغن و فشار سنج داخل باکس هیدرولیک (پاور پک ) نصب شده است برای خطوط انتقال آب و فاضلاب و نفت و گاز و پروژههای پتروشیمی مورد استفاده می باشد.

گارانتی و خدمات پس از فروش

موارد استفاده :ماشین جوش پلی اتیلن مدل H250_R500 در خطوط انتقال آب و فاضلاب و نقت و گاز ویژه لوله های پلی اتیلن PE100 ،PE80 ،PE63 با جوش سربه سر (Buttweld)مورد استفاده قرار می گیرد.

متعلقات دستگاه جوش لوله پلی اتیلن روتنگران پارسه :

1.باکس هیدرولیک ( پاورپک) ( ابعاد45*50*56) مجهز به شیر فرمان هیدرولیک برقی و کوپلینگ

2.هیتر پلی اتیلن  (3000) وات با تفلون صنعتی و درجه تنظیم حرارت از (50) تا (300)درجه سانتیگراد و زن هیتر 22 کیلوگرم

3.رنده با گیربکس 1 اسب سه فاز و تیغه فولادی آبدیده از جنس SPK و (وزن رنده 79کیلوگرم )

4.غلطک ( رویلر ) جهت سهولت در هدایت لوله و تنظیم لوله بر روی فکها

5.چرخ هدایت جهت سهولت در حمل وجا به جایی دستگاه

6.فلنج گیر (چهار نظام) با قابلیت تنظیم در سایزهای مختلف
اتو پلی اتیلن ( هیتر) قابل برداشتن، دارای عمر سرویس دهی بالا همراه با تفلون روکش دار با کیفیت.

لوازم جانبی : لباس کار و دستکش، سی دی آموزشی، جدول جوشکاری،گواهینامه جوشکاری،دستگاه جوش پلی اتیلن هیدرولیک 500 م م نیاز به برق سه فاز 380 ولت 11 کیلووات دارد.


لطفا قبل از راه اندازی دستگاه به دقت مطالعه شود:

ازآنجایی که دستگاه خریداری شده بابرق سه فاز راه اندازی می­شود بایستی در هنگام اتصال دستگاه به برق نکاتی رعایت گردند تاباعث آسیب دیدن الکتروموتورسیستم هیدرولیک وهیترنگردد.
راه اندازی پاورپک :
جهت راه اندازی یک کابل پنج رشته(سبز و زرد (اتصال زمین یا ارت) ، آبی (نول) ، و سیمهای فاز شامل طوسی (R1)  ، قهوه ای (S2) ، مشکی (T3) ) در دسترس می­باشد که بایستی با دقت و رعایت ترتیب به ژنراتور یا برق شهر متصل شوند به گونه ای که حتما در ابتدا سیم نول به نول برق اصلی متصل و سپس سه رشته سیم R+S+T متصل شوند. سیم ارت جهت ایمنی کاربر مورد استفاده قرار می­گیرد . پس از اتصال سیمها جهت چرخش پروانه موتور پاورپک را کنترل نموده تا در جهت فلش مندرج بر روی دستگاه باشد. در غیر این صورت کافی است موقعیت دو عدد از سیمهای فاز با یکدیگر جابجا شوند.
راه اندازی رنده :
رنده با استفاده از یک نری چهار شاخ به مادگی نصب شده برروی تابلوبرق راه اندازی می­شود.
راه اندازی صفحه داغ (هیتر) :
جهت راه اندازی هیتر کافی است نری پنج شاخ را به مادگی نصب شده برروی تابلوبرق پاورپک متصل نمایید.
دمای تنظیم شده بر روی دستگاه در عدد 200 درجه تنظیم شده است. برای تنظیمات جدید دکمه SET را فشار داده با فشردن دکمه UP یا Down دمای مود نظر را انتخاب نموده و مجددا دکمه SET را فشرده شود.سایر محصولات مشابه