دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۶۳۰

دستگاه جوش پلی اتیلن

با توجه به اینکه لوله های پلی اتیلن در شاخه های ۶ و ۱۲ متری تولید می شوند و هزینه نصب اتصالات پیچی و اورینگی بالاست و استحکام پایینی دارنددستگاههای جوش پلی اتیلن بمنظور سرعت در کار و بالا بردن کیفیت نصب لوله و اتصالات طراحی و ساخته شده است. دستگاه جوش پلی اتیلن این شرکت براساس استاندارد INSO22565 تولید میشوند.

دستگاههای جوش پلی اتیلن بعداز اینکه مراحل تولید را گذرانده مورد تست،آزمایش و کالیبره قرار میگیرند.

مشخصات فنی دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۳۱۵ الی۶۳۰
توان مصرفی ۱۲۰۰۰ وات
رنده گیربکسی با توان ۱۵۰۰ وات
هیتر برقی با توان ۹۰۰۰ وات
یونیت هیدرولیک ۱۵۰۰ وات
وزن کل دستگاه با متعلقات ۱۰۷۸ کیلوگرم
ابعاد دستگاه ۹۷*۱۱۰*۱۲۵ سانتیمتر

راهنمای جوش روتنگران پارسه راهنمای جوش لوله پلی اتیلن


مشخصات فنی دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک315-630

در دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۶۳۰ ( بات فیوژن ) تمامی متعلقات مربوط به شیر فرمان وپمپ روغن و فشارسنج داخل باکس هیدرولیک ( پاور پک ) نصب شده است که با شلنگ مربوطه به دستگاه متصل میشود و از طریق شیربرقی اقدام به جوشکاری میکند. ماشین جوش پلی اتیلن برای خطوط انتقال آب و فاضلاب و نفت و گاز مورد استفاده می باشد. دراتصالات جوشي، كيفيت جوش و بازده آن بستگي به مهارت و توانائي جوشكار، تناسب و كارايي مناسب دستگاه جوش و تجهيزات مربوطه و ميزان رعايت اصول و قوانين جوشكاري دارد.جوشكاري لوله واتصالات پلی اتیلن اصولابه روش جوش لب به لب با صفحه داغ (Butt fusion) انجام میشود و در این روش : ابتدا لوله در دو فك دستگاه جوش (ثابت و متحرك) گذاشته مي شود و پس از تنظيمات لازم، قالب ها بسته مي شوند. صفحه رنده مابين دو لولـه قرار مي گيرد و لبه لوله ها را كاملاً صاف و تميز مي نمايد و پس از آن برداشته مي شود. صفحه داغ را كه دماي ان به حد مجاز رسيده است ( ۲۱۰ – ۲۲۰ درجه سانتيگراد ) مابين لوله قرار داده و دو سر لوله ها به آن چسبانده مي شوند و فشار طبق دستور عمل هاي دستگاه جوش، بالا برده مي شودتا در محل تماس لوله ها با صفحه داغ؛ برآمدگي مدور و يكنواختي با اندازه معين ايجاد گردد. در ادامه مرحله فوق، از ميزان فشار كاسته مي شود و لايه هاي داخلي در محل اتصال كاملاً ذوب مي گردند.قسمت متحرك ماشین جوش پلی اتیلن، به عقب رانده میشود و صفحه داغ بصورتي جدا مي شود كه هيچ آسيبي به سطوح ذوب شده وارد نيايد. دو سر لوله، به سرعت به همديگر چسبانده شده و فشار بتدريج، افزايش مییابد و تا خنك شدن محل جوش، ثابت نگاه داشته مي شود. مدت زمان خنك شدن در مرحله فوق، بستگي به ضخامت لوله ها دارد. درطي اين زمان،محل اتصال نبايد تحت تنش يا فشار غير مجاز قرار بگيرد.


گارانتی و خدمات پس از فروش


دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۶۳۰ برای خطوط انتقال آب و فاضلاب و نفت و گاز مورد استفاده می باشد.

موارد استفاده دستگاه جوش پلی اتیلن

دستگاه جوش پلی اتیلن تمام هیدرولیک ۶۳۰ مدل H315_R630 در خطوط انتقال آب و فاضلاب و نقت و گاز ویژه لوله های پلی اتیلن PE100 ، PE80 ، PE63 با جوش سر به سر ( Buttweld ) مورد استفاده قرار می گیرد. مشخصات : قابلیت جوش لوله های پلی اتیلن در سایزهای (۳۱۵ ۳۵۵ ۴۰۰ ۴۵۰ ۵۰۰ ۵۶۰ – ۶۳۰) میلیمتر و در فشارهای کاری (۲ – ۵/۲۲/۳۴۶ ۱۰ – ۱۶ ) اتمسفر را دارد. توضیحات:ابعاد دستگاه( ۹۷۰*۱۱۰۰*۱۲۵۰ ) با وزن ( ۷۲۱ ) کیلوگرم وزن رینگها ( ۲۳۵ ) کیلوگرم و مقدار برق مورد نیاز ( ۱۱۰۰۰ ) وات است. برق مورد نیازد ستگاه: ۳۸۰ V ± 10%, 50Hz/60Hz~ ( برق کل: ۱۲٫۲ KW شامل ابزار رنده: ۱٫۵ KW ,صفحه رنده: ۹٫۲ KW , الکتروموتور پاورپک: ۱٫۵ KW ) دمای محیط : C ~ 45°C –

متعلقات دستگاه جوش پلی اتیلن

  1. باکس هیدرولیک ( پاورپک ) مجهز به شیرفرمان هیدرولیک برقی و کوپلینگ
  2. هیتر پلی اتیلن ( ۶۰۰۰ ) وات با تفلون صنعتی و درجه تنظیم حرارت از ( ۵۰ ) تا ( ۳۰۰ ) درجه سانتیگراد
  3. رنده با گیربکس ۲ اسب ۳ فاز و تیغه فولادی آبدیده از جنس CK60 و
  4. غلطک ( رویلر ) جهت سهولت در هدایت لوله و تنظیم لوله بر روی فکها
  5. چرخ هدایت جهت سهولت در حمل و جا به جایی دستگاه
  6. فلنج گیر ( چهار نظام ) با قابلیت تنظیم در سایزهای مختلف