تاریخچه و ساختار شیمی لوله پلی اتیلن چگالی بالا

تاریخچه و ساختار شیمی لوله پلی اتیلن چگالی بالاReviewed by Jingermachine-admin on Dec 1Rating:

تاریخچه و ساختار شیمی پلی اتیلن چگالی بالا
کاربرد مواد پلاستیکی از جمله لوله های پلی اتیلن در پروژه های مختلف همواره رشد روز افزونی داشته است. این رشد روزافزون ناشی از پیشرفتهای گسترده در تاسیسات تولید این صنایع میباشد و علاوه بر این لوله های پلی اتیلن در فشارهای کاری مختلف وجود دارند. لوله های پلی اتیلن برای بسیاری از کارفرماها و پیمانکاران بسیار خوشایند میباشد چراکه لوله های پلی اتیلن اجرای پروژه را عملی تر و با هزینه کمتر و با زمان اجرای بسیار سریعتر ممکن میسازد.
در هنگام انتخاب نوع محصول طراحان و پیمانکاران ماده ای را که به لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه باشد و کارایی بلند مدت و مطمئنی را ارائه دهد را مد نظر قرار میدهند. لوله های پلی اتیلن دیواره توپر در واقع راه حلی اقتصادی جهت مصارف گوناگون لوله گذاری شامل توزیع گاز طبیعی، اب و فاضلاب شهری، صنعتی، مصارف دریایی، معدن کاری، محل دفن زباله و مصارف کانالهای ارتباطی و برقی ارائه میدهند. لوله پلی اتیلن برای مصارف روی سطح زمین، شناور شدن، مدفون در زیر خاک، کاربردهای عدم نیاز به بستر سازی در زیر خاک و نصبهای دریایی نیز بسیار کارامد هستند. کاربرد لوله پلی اتیلن چگالی متوسط جهت مصارف توزیع گاز طبیعی از جمله اولین کاربردهای لوله پلی اتیلن بوده است.
کاربرد لوله های پلی اتیلن در:
انتقال فاضلاب- صنایع
انتقال گاز
انتقال شبکه اب
انتقال سیالات و نفت صنعتی
زهکشی اب
ویژگی لوله های پلی اتیلن
وزن سبک
حمل و نقل و بارگیری بسیار ساده، نصب اسان و سهولت در جابه جایی
مقاوم در برابر اسیدها و قابلیت بازسازی
مقاوم در برابر تکان خوردن
لوله های پلی اتیلن مقاوم با نصب سریع و اسان
در قرن نوزدهم شیمیدان المانی Hans von Pechmann رسوب شیمیایی در هنگام کار کردن با ترکیبی از متان در اتر مشاهده کرد. در 1900، شیمیدانان المانی Eugen Bamberge و Friedrich Tschirne این ترکیب را بعنوان پلی متیلن شناسایی کردند که این ترکیب بسیار نزدیک به پلی اتیلن بود. سی سال بعد، یک