اتو اسکراپرپلی اتیلن

اتو اسکراپر پلی اتیلن

اتو اسکراپرپلی اتیلن

اتو اسکراپر یا خراش دهنده گروه تولیدی صنعتی روتنگران جهت تراشیدن سطح خارجی لوله های پلی اتیلن مورد استفاده قرار میگیرد

جنس بدنه اتو اسکراپر از آلومینیوم آلیاژی گروه 7000 می باشد و تیغه نصب شده الماسه با قابلیت تعویض آسان می باشد.

نحوه کار با اتو اسکراپر روتنگران پارسه

1-داخل و روی لوله را با دستمال نمدار کاملا تمیز نموده اگر سنگ یا شیئی در لوله فرو رفته و یا چسبیده باشد جدا می کنیم. سر لوله را توسط لوله بر بریده و صاف كرده و لوله را در جای خود محکم می کنیم.
2-ضامن را آزاد کرده ( به سمت بالا می کشیم ) HOLDER را به ابتدای پیچ می بریم ( مطابق طول اسکراپ مورد نیاز ) حال ضامن را به جای خود باز می گردانیم.( توجه : در هر بار اسکراپ این عمل را باید انجام دهیم )
3-اسکراپر را روی لوله قرار می دهیم بطوریکه مجموعه چهار بلبرینگ و قطعه الاکلنگی داخل لوله قرار گیرد، حال به کمک پیچ شماره 1 اسکراپر را در جای خود محکم می کنیم سپس دستگاه را دور لوله می چرخانیم و از روان بودن حرکت دستگاه به دور لوله اطمینان حاصل می نماییم .
4-ضامن تیغه را به سمت بالا کشیده و در جای خود ثابت می نماییم ، به کمک پیچ مشتی شماره 2 ، کشویی را به اندازه ای پایین می آوریم که لبه تیغه با لوله تماس پیدا کند حال ضامن تیغه را به جای اول خود باز می گردانیم .
5-دستگاه آماده اسکراپ است دستگاه را حول محور لوله و در جهت عقربه های ساعت می گردانیم و این عمل را آنقدر انجام می دهیم تا تیغه به لبه لوله برسد .در این زمان اسکراپ لوله پایان پذیرفته است با بازنمودن پیچ مشتی شماره 1 اسکراپر را از روی لوله بردارید .
به نکات زیر توجه کنید :
این دستگاه ابزار دقیق می باشد باید در جابجایی آن دقت کنید . ( از جعبه مناسب جهت حمل و جلوگیری از آسیب استفاده نمایید . )
2-پس از پایان هر اسکراپ تیغه دستگاه را به کمک قلم مو تمیز نمایید.
3-تیغه دارای 4 لبه از جنس الماس می باشد و با بازنمودن پیچ شماره 3 می توان از سایر لبه های تیغه استفاده نمود .
4-در صورت نیاز به تغییر اندازه باربرداری می توان با سفت نمودن پیچ روی ضامن تیغه در جهت عقربه های ساعت میزان بار برداری را افزایش و با شل نمودن پیچ میزان باربرداری را کاهش داد .
5-در صورت سفت شدن HOLDER روی پیچ در اثر کارکرد زیاد از پیچ روی ضامن HOLDER جهت تنظیم استفاده نمایید .